ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

  1. Zamek Gniew
  2. Atrakcje Eventy
  3. ZAJĘCIA INTEGRACYJNE
07 . 12
08 . 12

ATRAKCJE HISTORYCZNO - ARTYSTYCZNE DLA DOROSŁYCH

Zamek Gniew jest od ponad 25 lat jednym z wiodących w Polsce ośrodków popularyzowania historii, tradycji oraz krzewienia patriotyzmu. Działające tu grupy rekonstrukcji historycznej skupiają najbardziej doświadczonych rekonstruktorów. To twórcy i organizatorzy widowisk, turniejów, inscenizacji historycznych realizowanych w kraju oraz zagranicą, uczestnicy licznych produkcji filmowych i telewizyjnych. Współpracują z najbardziej prestiżowymi instytucjami muzealnymi
i edukacyjnymi na świecie.  Zapewnią oni naszym Gościom atrakcje historyczne z górnej i bardzo wesołej półki, proponując :

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE*

Igrzyska Para-historyczne

Zabawa historyczno-integracyjna dla ludu płci obojga realizowana w formie rywalizacji wieloosobowych chorągwi, w konkurencjach wymagających sprawności intelektualnej i fizycznej, wiedzy historycznej, a nade wszystko doskonałego poczucia humoru. Spis zadań obejmuje kilkanaście propozycji, od nauki rzemiosła wojennego poprzez śpiew gregoriański aż po taniec dawny.

SPEKTAKLE I WIDOWISKA

Powitanie Historyczne Salwą Armatnią – doświadczona załoga twierdzy wita Gości salwą z działa regimentowego 1,5 funtowego.

Powitanie Historyczne Salwą Armatnią w Towarzystwie Pocztu Husarskiego– doświadczona załoga twierdzy wita Gości salwą z działa regimentowego 1,5 funtowego, a prezentuje się dwukonny poczet chorągwi husarskiej marszałka województwa pomorskiego.

Nieszpory Gregoriańskie – koncert przy świecach w kaplicy zamkowe  chóru gregoriańskiego Schola Cantorum Gymevensis.

Szkoła Szermiercza – wizyta z fechmistrzem w Zbrojowni Zamku Gniew  oraz prezentacja rozwoju i zasad fechtunku bronią białą.

Gniew Husarii – spektakl plenerowy w wykonaniu dwukonnego pocztu, ukazujący dzieje, taktykę i uzbrojenie polskiej husarii.

Potyczki polsko-szwedzkie – plenerowa rywalizacja pocztu husarskiego z rotą piechoty autoramentu cudzoziemskiego.

Gniewski Turniej Husarski - spektakl plenerowy, ukazujący dzieje, taktykę i uzbrojenie polskiej husarii w oparciu o rywalizację dwóch dwukonnych pocztów husarskich.

Turniej Rycerski w Zamku Gniew – pojedynek dwóch pocztów rycerskich , w których rycerze odziani w pełne zbroje płytowe ścierają się w szrankach na kopie, a ich giermkowie rywalizują w gonitwach sprawnościowych z mieczem i włócznią.

Turniej Rycerski „Legenda Gniewu” – pojedynek czterech rycerzy odzianych w pełne zbroje płytowe, którego celem jest skruszenie kopii na przeciwniku lub wysadzenie go  z siodła.

HISTORYCZNE i WIELCE  WESOŁE OPRAWY BIESIAD, WIECZERZY I KOLACJI

Wizyta u Komtura  - osadzone w realiach czasów Bitwy pod Grunwaldem spotkanie komtura gniewskiego krwawego Zygfryda i Juranda ze Spychowa z Gośćmi Zakonu Krzyżackiego.

Szabla i Kielich – powrót Gości do czasów starosty gniewskiego Króla Jana III Sobieskiego i staropolskiego obyczaju toastów, wiwatów, śpiewów i pojedynków szermierczych.

Więzienie uczy i bawi – krótkotrwałe osadzenie Gości w ciężkim, pruskim więzieniu dla recydywistów, złagodzone celebracją urodzin Jeremiasa von Strauss, naczelnika Zuchthausu.

Na Szweda ruszaj – przygotowanie wolontariuszy do służby w regimentach piechoty  Króla Zygmunta III Wazy na wojnę ze Szwedem.

Krwawy komtur Zygfryd – próba odzyskania przez Juranda ze Spychowa córki Danusi, uwięzionej  przez komtura Zygfryda w Zamku Gniew.

Porwanie Panny Młodej –podczas którego Pan Młody wraz z Gośćmi Weselnymi poszukuje, przemierzając zamkowe komnaty i krużganki porwaną przez miejscowego szlachcica obiecaną mu wcześniej Pannę Młodą. O jej przyszłości decyduje śmiertelny pojedynek.

* atrakcje specjalne, wymagają dodatkowego zamówienia.

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj najnowsze
informacje o ofertach hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij