Finał bitwy „Pod Grunwaldem - tym razem w Zamku Gniew”

  1. Zamek Gniew
  2. Atrakcje Eventy
  3. KALENDARZ IMPREZ
  4. Szczegóły aktualności
27 . 01
28 . 01
18 lipca 2020

WIDOWISKO HISTORYCZNE

„FINAŁ BITWY POD GRUNWALDEM  - TYM RAZEM W ZAMKU GNIEW”   

Zamek Gniew, 18 lipca 2020 godzina 17.00

Zaraza świat cały ogarniająca uniemożliwiła kolejne, rekonstrukcyjne  starcie wojsk unii polsko-litewskiej z siłami zakonu krzyżackiego, czynione już od 1998 roku na Polach Grunwaldzkich. Jednakże Rycerze Gniewu, którzy od pierwszej nowożytnej  inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem odgrywają w niej główne role, postanowili nie poddać się okrutnemu losowi i zapraszają Gości Zamku Gniew na wyjątkowe widowisko historyczne. Tym razem śmiertelne starcie wielkiego mistrza krzyżackiego Ulricha von Jungingen z Mszczujem ze Skrzynna herbu Łabędź  zagości na  Arenie Turniejowej Zamku Gniew. Mistrz Ulryk to sam Jarosław Struczyński, kasztelan gniewski, a rycerz polski Mszczuj to nie kto inny jak jego stary druh Adam Firyn, sympatyczny gniewski policjant. Od wielu lat ci dwaj Rycerze Gniewu ścierają się w inscenizacji grunwaldzkiej, w finałowym ataku odwodowych chorągwi wielkiego mistrza, w którym to mistrz Ulryk ostatecznie żegna się z tym światem. Jak tym razem zakończy się ten pojedynek tego nikt przewidzieć nie zdoła. Na przebiegiem pojedynku czuwać będzie Stanisław Szmit, najsławniejszy herold grunwaldzki (ten od dwóch nagich mieczy). Jeśli macie ochotność wziąć udział w tym nietypowym zakończeniu Bitwy pod Grunwaldem, przybywajcie do Zamku Gniew w sobotę
18 lipca. Ujrzycie sprawność  sławnych rycerzy we władaniu mieczem, włócznią, a w finale przeżyjecie ich śmiertelne starcie na kopie.

 

BITWA POD GRUNWALDEM ? TAK! TYLKO W ZAMKU GNIEW!

Wykonawcy

Jarosław Struczyński vel Ulrich von Jungingen. Foto. Andrzej Wiktor

Adam Firyn vel Mszczuj ze Skrzynna. Foto. Andrzej Wiktor

Stanisław Szmit – herold wielkiego mistrza. Foto. Marek Kalisiński

         Widowisko historyczne realizują: dwaj rycerze, ich giermkowie, herold, marszałek, damy i sędziowie będący członkami profesjonalnej grupy rekonstrukcji historyczne pod nazwą „Rycerze Gniewu”. To doświadczeni rekonstruktorzy historyczni, uczestniczący w najbardziej prestiżowych turniejach, spektaklach
i widowiskach historycznych w Polsce i zagranicą.  Biorą udział
w licznych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Wykonawcy reprezentowani są przez firmę „Poczet Husarski – Michał Ruda”.

 

 

Bilety wstępu

30 zł normalny

15 zł ulgowy

Rodzinny 2 + 2  - 40 zł

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj najnowsze
informacje o ofertach hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij