ATRAKCJE HISTORYCZNO - ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

  1. Home
  2. Zamek
  3. ATRAKCJE HISTORYCZNO - ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
27 . 05
28 . 05

ATRAKCJE HISTORYCZNO - ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Doświadczeni członkowie grup rekonstrukcji historycznych od ponad 25 lat działający w Zamku Gniew zapraszają dzieci i młodzież do aktywnego udziału w „Lekcjach Żywej Historii”. W ich trakcie, w sposób interesujący i atrakcyjny, przedstawiamy dzieje oręża, obyczaju, kultury średniowiecznej i nowożytnej Polski oraz Europy. Czynimy to poprzez:

LEKCJE ŻYWEJ HISTORII
 

WIDOWISKO KONNE PLENEROWE
ARENA TURNIEJOWA ZAMKU GNIEW
„HUSARIA - CHLUBA ORĘŻA POLSKIEGO”

Husaria to najpiękniejsza na świecie i prawie niezwyciężona jazda ciężka, która przez dwa stulecia gromiła w bitwach wielokrotnie liczniejszego wroga. Służyła w jej szeregach elita szlacheckiego narodu Polski i Litwy. Była powodem zazdrości obcych monarchów i dumą Rzeczypospolitej. W widowisku zaprezentuje się poczet husarski sławnej chorągwi marszałka województwa pomorskiego. Poznacie dzieje, taktykę oraz uzbrojenie towarzysza i pocztowego husarskiego.  Podziwiać będziecie musztrę konnego pocztu oraz ćwiczenia wojenne z użyciem kopii, koncerza, pałasza i pistoletów. Wasz zachwyt wzbudzą z pewnością egzercerunki szablą husarską. Zatem wołajmy:  Bij wroga !

ZBROJOWNIA ZAMKU GNIEW – SZKOŁA SZERMIERCZA

Szermierka, zwana dawniej fechtunkiem, to jedna z najstarszych sztuk i praktyk władania bronią białą. Odwiedzając Zbrojownię Zamku Gniew nasi młodzi adepci, praktykując pod czujnym okiem fechmistrza, zapoznają się z historią szermierki oraz rozwojem na obszarze Europy, niektórych rodzajów broni siecznej i kolnej, począwszy od średniowiecza po XVIII wiek. Przyszli szermierze poznają konstrukcję broni, zasady fechtunku, a także staną do pojedynków szermierczych, podczas których mogą umrzeć …. ze śmiechu. Zatem wołajmy: En garde!

ZABAWY I ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
„IGRZYSKA RYCERSKIE”

Zabawy historyczne, krzepiące moc ducha i ciała, są rywalizacją pomiędzy „chorągwiami rycerskimi” rozgrywaną  na przedzamczu Zamku Gniew. Młodzi członkowie chorągwi popiszą się sprawnością we władaniu mieczem, konkurować będą w turnieju kuszniczym i łuczniczym, wezmą udział w biegu synchronicznym na „nartach księcia Bolka” oraz w ćwiczeniach czynionych dla zachowania równowagi na polu bitwy. Wyczyny debiutujących rycerzy ocenią doświadczeni wojowie, decydując o przyznaniu zwycięstwa jednej z chorągwi. Zatem wołajmy: W zdrowym ciele zdrowy duch!


HISTORYCZNE ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
„KOMNATA DAWNYCH MISTRZÓW”

Wizyta w Komnacie Dawnych Mistrzów  to doskonała okazja to błyskawicznego nabycia umiejętność przydatnych w życiu codziennym każdego młodego człowieka. Czeka Was zatem praktyka w wielu  pożytecznych  dziedzinach. Zatem wołajmy: Praktyka czyni Mistrza!

STRZELNICA KUSZNICZA I ŁUCZNICZA

PRASA MISTRZA GUTENBERGA

PIONOWY WARSZTAT TKACKI

MENNICA ZAMKOWA

SPEKTAKL MULTIMEDIALNY „WAKACJE Z DUCHAMI”

Wizyta w Lamusie to doskonała okazja ze spotkania z duchami Zamku Gniew, ożywionymi przez nowoczesną technikę multimedialną, wspierającą opowieść odważnego Przewodnika-Lektora, który duchów …… też się boi!


POZOSTAŁE ATRAKCJE

  • Przejażdżki powozem
  • Gondole
  • Plac Zabaw
  • Komnata Zabaw

 

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj najnowsze
informacje o ofertach hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij