ATRAKCJE HISTORYCZNO - ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 1. Wakacje na zamku
 2. Zamek
 3. ATRAKCJE HISTORYCZNO - ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
17 . 07
18 . 07

ATRAKCJE HISTORYCZNO - ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Doświadczeni członkowie grup rekonstrukcji historycznych od ponad 25 lat działający w Zamku Gniew zapraszają dzieci i młodzież do aktywnego udziału w „Lekcjach Żywej Historii”. W ich trakcie, w sposób interesujący i atrakcyjny, przedstawiamy dzieje oręża, obyczaju, kultury średniowiecznej i nowożytnej Polski oraz Europy. Czynimy to poprzez:

LEKCJE ŻYWEJ HISTORII
 

WIDOWISKO KONNE PLENEROWE
ARENA TURNIEJOWA ZAMKU GNIEW
„HUSARIA - CHLUBA ORĘŻA POLSKIEGO”

Husaria to najpiękniejsza na świecie i prawie niezwyciężona jazda ciężka, która przez dwa stulecia gromiła w bitwach wielokrotnie liczniejszego wroga. Służyła w jej szeregach elita szlacheckiego narodu Polski i Litwy. Była powodem zazdrości obcych monarchów i dumą Rzeczypospolitej. W widowisku zaprezentuje się poczet husarski sławnej chorągwi marszałka województwa pomorskiego. Poznacie dzieje, taktykę oraz uzbrojenie towarzysza i pocztowego husarskiego.  Podziwiać będziecie musztrę konnego pocztu oraz ćwiczenia wojenne z użyciem kopii, koncerza, pałasza i pistoletów. Wasz zachwyt wzbudzą z pewnością egzercerunki szablą husarską. Zatem wołajmy:  Bij wroga !

ZBROJOWNIA ZAMKU GNIEW – SZKOŁA SZERMIERCZA

Szermierka, zwana dawniej fechtunkiem, to jedna z najstarszych sztuk i praktyk władania bronią białą. Odwiedzając Zbrojownię Zamku Gniew nasi młodzi adepci, praktykując pod czujnym okiem fechmistrza, zapoznają się z historią szermierki oraz rozwojem na obszarze Europy, niektórych rodzajów broni siecznej i kolnej, począwszy od średniowiecza po XVIII wiek. Przyszli szermierze poznają konstrukcję broni, zasady fechtunku, a także staną do pojedynków szermierczych, podczas których mogą umrzeć …. ze śmiechu. Zatem wołajmy: En garde!

ZABAWY I ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
„IGRZYSKA RYCERSKIE”

Zabawy historyczne, krzepiące moc ducha i ciała, są rywalizacją pomiędzy „chorągwiami rycerskimi” rozgrywaną  na przedzamczu Zamku Gniew. Młodzi członkowie chorągwi popiszą się sprawnością we władaniu mieczem, konkurować będą w turnieju kuszniczym i łuczniczym, wezmą udział w biegu synchronicznym na „nartach księcia Bolka” oraz w ćwiczeniach czynionych dla zachowania równowagi na polu bitwy. Wyczyny debiutujących rycerzy ocenią doświadczeni wojowie, decydując o przyznaniu zwycięstwa jednej z chorągwi. Zatem wołajmy: W zdrowym ciele zdrowy duch!


HISTORYCZNE ZAJĘCIA PRAKTYCZNE
„KOMNATA DAWNYCH MISTRZÓW”

Wizyta w Komnacie Dawnych Mistrzów  to doskonała okazja to błyskawicznego nabycia umiejętność przydatnych w życiu codziennym każdego młodego człowieka. Czeka Was zatem praktyka w wielu  pożytecznych  dziedzinach. Zatem wołajmy: Praktyka czyni Mistrza!

STRZELNICA KUSZNICZA I ŁUCZNICZA

PRASA MISTRZA GUTENBERGA

PIONOWY WARSZTAT TKACKI

MENNICA ZAMKOWA

SPEKTAKL MULTIMEDIALNY „WAKACJE Z DUCHAMI”

Wizyta w Lamusie to doskonała okazja ze spotkania z duchami Zamku Gniew, ożywionymi przez nowoczesną technikę multimedialną, wspierającą opowieść odważnego Przewodnika-Lektora, który duchów …… też się boi!


POZOSTAŁE ATRAKCJE

 • Przejażdżki powozem
 • Gondole
 • Plac Zabaw
 • Komnata Zabaw

 

Cennik atrakcji 2018/2019

     OFERTA CENOWA DLA GRUP  MŁODZIEŻOWYCH
PODRÓŻ W PRZESZŁOŚĆ DO ZAMKU W GNIEWIE

Ceny brutto

Grupy powyżej 30 osób - na każde 20 osób — jedna osoba gratis

 1. NOCLEGI I WYŻYWIENIE

Zakwaterowanie w  pokojach sześcio, ośmio, dziesiecio i dwunasto osobowych: Dom Bramny- schronisko młodzieżowe

 • z pościelą..................................................................................................... 45 zł od osoby
 • na piętrowych łóżkach (łącznie 55 miejsc).

Całodzienne wyżywienie w tym:

 • śniadanie...................................................................................................................... 15 zł
 • obiad, obiadokolacja.................................................................................................... 25 zł
 • kolacja......................................................................................................................... 20 zł

Atrakcje HISTORYCZNE — fakultatywnie

1.  Żywa Lekcja Historii 45 min.

Przez bezpośredni kontakt z ubiorem, obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym, nasi młodzi Goście mogą „przenieść się” w czasie od średniowiecza do czasów sarmackich.

 • Historia szermierki ( do 50 os.)- 500 zł
 • Husaria chluba oręża polskiego- pokaz konny w plenerze- 15 zł os

2.  Komnata Dawnych Mistrzów — 1 godz. ( 50 os.) ....................................................... 400 zł

Nasi Goście pod opieką przewodnika odwiedzają warsztaty: tkacki, drukarski, mincerski, strzelnicę zamkową (zapoznanie się z budową kuszy i łuku).

3. Turniej Rycerski (dla grupy ok.50 osób, grupę dzielimy na podgrupy) — 2 godz. - 1100 zł

Zabawy historyczne krzepiące moc ducha i ciała są rywalizacją pomiędzy drużynami. Młodzi członkowie popiszą się między innymi sprawnością we władaniu mieczem, konkurować będą w turnieju kuszniczym i łuczniczym, w biegu na „nartach księcia Bolka”

 1. Nocny spacer po zamku z pochodniami  30 min (min 30 os. do 50 os.)................ 6 zł od osoby
 2. Ognisko na podzamczu ( 1 godz.) ( do 50 os.).................................................. 100 zł od grupy
 • zestaw do ogniska: kiełbaska, pieczywo, herbata ................................................. 10 zł od osoby

6. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem 50 min. (opiekunowie — gratis ) ................... 10 zł od osoby

8. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem 1,5 godz. ( do 50 os.)................................. 150 zł od grupy

9. Widowisko „Wakacje z duchami” 30 min. ( do 50 os.) ……………………………   260 zł od grupy

Newsletter

Zapisz się i otrzymuj najnowsze
informacje o ofertach hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij