Rezerwuj online
Hotel Rycerski
Pałac Marysieńki
x
Galeria zdjęć

Zielone szkoły (pomorskie)

Kiedy szkolne mury wydają się bardziej szare niż zwykle, uczniowie myślą o niebieskich migdałach, kreda piszczy i nie chce pisać po tablicy, zamknij na chwilę oczy .... Odpowiedzią są zielone szkoły w Zamku Gniew. Zapraszamy do miejsca, gdzie lekcja stanie się przyjemnością serwowaną we wspaniałych murach średniowiecznego zamczyska. Zobacz jak Hotel Zamek Gniew pomaga uczniom i nauczycielom cieszyć się wspólnymi chwilami.

Jak powinna wyglądać idealna zielona szkoła? Pomorskie atrakcje czekają już na żądnych wiedzy uczniów – zielona szkoła w zamku Gniew zachwyci każdego miłośnika historii, przyrody i pięknych krajobrazów. Wakacje z duchami, turniej rycerski czy ognisko to tylko niektóre z proponowanych przez nas atrakcji w Zamku.

Zielone szkoły to wspaniały sposób aktywnego wypoczynku i nauki w województwie pomorskim. Zapraszamy do Zamku Gniew!

Zielone szkoły to wyjątkowe wycieczki szkolne o charakterze edukacyjnym. Powinny one dawać uczniom również kontakt z przyrodą, dlatego zazwyczaj odbywają się w pięknych zakątkach Polski. Taki jest właśnie Zamek Gniew – obok wielu obiektów o charakterze historycznym, znajdziesz tutaj również urzekającą naturę – Gniew leży w widłach utworzonych przez Wisłę oraz uchodzącą do niej Wierzycę.

Oferta zielonych szkół, które organizujemy stworzona jest z myślą o młodzieży. Naszą propozycją jest możliwość indywidualnego wyboru tematów Żywych Lekcji Historii, aby był odpowiednio dobrany do zainteresowań i oczekiwań Waszych wychowanków, których najlepiej przecież znacie. Pragniemy  podkreślić, iż Zamek Gniew jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie organizowane są spektakle edukacyjne z udziałem żywych zwierząt, ze szczególnym uwzględnieniem koni. Mamy także nadzieje, że dzięki temu ten fragment Pomorskiego na stałe zagości na Państwa mapie wycieczek, a zielone szkoły zadowolą, zabawią i rozwiną młode umysły, które macie pod opieką.

Dla 30-50 osobowej grupy proponujemy:

1) Wakacje z duchami - 30 min.

2) Spektakl Konny - Żywa lekcja historii (do wyboru tematy lekcji) - 45 min.

  • Jak za Zawiszy Czarnego

  • Husaria Chluba Oręża Polskiego

3) Wędrówka po warsztatach dawnych rzemieślników - 60 min.

4) Obiad -  ok. 30 min.

5) Zwiedzanie zamku z przewodnikiem - ok. 60 min.

6) Ognisko na podzamczu - ok. 60 min.( bez kiełbaseek- opcja dodoatkowo płatna )

Wycieczka trwa ok. 6 godzin - koszt od osoby 60 zł.

Oferat: pakiet dwu dniowy

Dla grupy od  30 - do 50 osób,
NOCLEG, WYŻYWIENIE, ATRAKCJE - PAKIET I CENA  95  ZŁ OD OS.
Zakwaterowanie w komnatach Zamkowych - Dormitorium:
Wyżywienie w Karczmie Zamkowej (śniadanie+obiadokolacja)

+ DWIE ATRAKCJE  HISTORYCZNE DO WYBORU

WYBÓR ATRAKCJI:

Ognisko

Warsztaty dawnych rzemieślników:
Nasi Goście pod opieką przewodnika odwiedzają warsztaty: tkacki, drukarski, garncarski,    mincerski,      strzelnicę   Zamkową (zapoznanie się z budową i użyciem kuszy i łuku) 

Żywa Lekcja historii - pokaz konny „Husaria Chluba Oręża Polskiego” 
Przez  kontakt z obyczajami, bronią i uzbrojeniem ochronnym oraz taktyką wojenną,  nasi młodzi Goście mogą „przenieść się” do czasów największych zwycięstw polskiego oręża. Zielona szkoła w zamku.

Nocny spacer z pochodniami po zamku który ma ca celu przybliżenie ciemnych zakamarków gniewskiej warowni

Widowisko multimedialne „Wakacje z duchami”

Zielone szkoły dla młodzieży

OPIS ATRAKCJI HISTORYCZNYCH DLA MŁODZIEŻY
Grupy powyżej 30 osób, na każde 20 osób - jeden opiekun gratis

WAKACJE Z DUCHAMI
To jedyne takie multimedialne widowisko w Polsce, podczas którego uczestnicy przenoszą się do nieistniejącego świata duchów. W otoczenie walących się murów, płonących stropów, bezgłowych rycerzy. Przedstawienie zachwyca, uczy i dostarcza tematów na wiele ciekawych dyskusji...
Głosów postaciom użyczyli znani polscy aktorzy, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność spektaklu.260 zł dla grupy młodzieżowej do 45 os. Czas trwania 30 min.

LEKCJA ŻYWEJ HISTORII
Odtwórcy historyczni skupieni przy Fundacji Europejski Park Historyczny w Zamku Gniew, zapraszają młodzież do aktywnego udziału w „Lekcji Żywej Historii”, podczas której w interesujący i atrakcyjny sposób  przedstawimy dzieje oręża, obyczaju i kultury średniowiecznej i nowożytnej Polski oraz Europy. Siedem wieków dziejów gniewskiej twierdzy stanowi doskonałe tło dla realizacji 45 minutowych, interesujących spektakli edukacyjno-historycznych. Proponujemy trzy tematy „Lekcji Żywej Historii”:

  • Husaria - chluba oręża polskiego - spektakl konny z udziałem dwukonnego pocztu chorągwi husarskiej marszałka województwa pomorskiego. Spektakl realizowany jest na  padoku zlokalizowanym na przedzamczu południowym. Goście zasiadają pod zadaszeniem, z którego podziwiać mogą potężną sylwetę zamku,  poznają dzieje husarii, jej uzbrojenia i taktyki oraz uczestniczą w musztrze i ćwiczeniach pocztu husarskiego w gonitwie z kopią do pierścieni, zażywania koncerza, szabli, pałasza i pistoletu. Po spektaklu zapraszamy do pamiątkowego zdjęcia z husarzami.
  • Jak za Zawiszy Czarnego - spektakl konny z udziałem dwukonnego pocztu rycerskiego „Rycerzy Gniewu”, zawodników Międzynarodowej Ligi Turniejowej, uczestników prestiżowych turniejów rycerskich w Polsce i na świecie. Spektakl realizowany jest na padoku zlokalizowanym na przedzamczu południowym. Goście zasiadają pod zadaszeniem, z którego podziwiać mogą potężną sylwetę zamku, poznają etos średniowiecznego rycerstwa, tradycje turniejowe oraz uzbrojenie rycerskie.  Nie zabraknie ćwiczeń w układaniu koni rycerskich, władaniu z konia mieczem, włócznią czy kopią w starciu z machiną treningową. Po spektaklu zapraszamy do pamiątkowego zdjęcia z rycerzami.
  • Lekcja Żywej Historii - Szermierka - Spotkanie z historią szermierki odbywa się w Zbrojowni gniewskiego zamku. Spektakl prowadzony jest przez ubranego w strój historyczny instruktora fechtunku, który  w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawi rozwój broni białej oraz wyjawi techniki użycia poszczególnych jej rodzajów. W trakcie lekcji będą miały miejsce zajęcia praktyczne w posługiwaniu się mieczem, rapierem, szpadą i szablą do czego użyte zostaną repliki tych rodzajów broni. Na zakończenie lekcji odbędzie się prezentacja multimedialna.

450 zł   - Czas trwania 45 min.

WĘDRÓWKA PO WARSZTATACH DAWNYCH RZEMIEŚLNIKÓW
Grupy pod opieką przewodnika odwiedzają warsztaty: drukarski, garncarski, tkacki, mennicę, strzelnicę zamkową o. W każdym z warsztatów zapoznają się z tajnikami poszczególnych profesji, obserwując jak dawniej wykonywało się starodruki, garnki, monety itp.
350 zł   - Czas trwania 60 min.

TURNIEJ RYCERSKI (dla grupy ok.40 osób, podzielona na 4 drużyny)
Drużyny konkurują ze sobą w strzelaniu z kuszy, łuku, najeździe na saracena,  w wielkim kręciole oraz w turnieju nauki fechtunku.
1000 zł   - Czas trwania 2 godziny.

NOCNY SPACER PO ZAMKU Z POCHODNIAMI
6 zł  od osoby  - Czas trwania 30 min.

OGNISKO NA PODZAMCZU
100 zł   od grupy- Czas trwania 60 min.
zestaw do ogniska: kiełbaska, pieczywo, herbata - 10 zł od osoby.

ZWIEDZANIE ZAMKU Z PRZEWODNIKIEM
Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Archeologicznego w Gdańsku Oddział w Gniewie.
10 zł   od osoby  - Czas trwania 60 min.

ZWIEDZANIE MIASTA Z PRZEWODNIKIEM
Spacer po średniowiecznych uliczkach 700 letniego miasta Gniewa.
150 zł   od grupy  - Czas trwania 1,5 godziny.

Zapraszamy na zielone szkoły i wycieczki do Hotelu Zamek Gniwe (woj. pomorskie).

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij